Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Bushcraft z Bogiem – Rykowisko

2 września 3:00 pm 4 września 5:00 pm

Jak co roku zapraszamy was drodzy tatusiowie na Rykowisko czyli nocne podchody jelenia w czasie jego godów. Z roku na rok nasze jelenie stają się okazami coraz rzadszymi, nie łatwo je już nie tylko zobaczyć ale także usłyszeć. Główną przyczyną zmniejszenia się populacji jeleni w okolicy ulubionego przez nas Kosobudza są wilki, które jak każdy wie, ciągle są głodne 😉 

Była już propozycja zmiany miejsca. Sugestie takie padały także ze strony naszych wspaniałych leśników z Nadleśnictwa Bytnica, którzy tak dzielnie i aktywnie wspierają nas każdego roku merytorycznie i sprzętowo. Jednak większość z naszych stale wyjeżdżających ojców wybiera to miejsce. nie tyle ze względów samego rykowiska co z faktu wyjątkowo czystego jeziora, otaczającej dzikiej przyrody i ciszy ale i świetnej, zgranej ekipy przyjaciół. 

Tak więc nie poddajemy się, może wreszcie oprócz lisów, saren i jenotów uda nam się wreszcie złapać dumnego jelenia. Są też tacy, którzy wolą wypatrywać płochliwego wilka czy rysia, którego populacja staje się coraz większa w okolicznych lasach. 

Wspólnie z Nadleśnictwem Bytnica przygotowujemy też kolejną nowość, niespodziankę dla naszych córek i synów a także dla siebie. Ale o tem po tem… 

Biorąc pod uwagę charakter wyprawy ilość miejsc jest ograniczona. Na chwilę obecną na tą wyprawę może pojechać do 12 ojców z dziećmi. Jeżeli uda nam się przygotować pewną, dodatkową niespodziankę i podział na większą ilość grup wówczas ilość tą będziemy mogli nieco zwiększyć. Tak więc rejestrując się pamiętaj aby nie robić tego bez przemyślenia by nie blokować miejsca osobie, która będzie zdecydowana. 

 

OPŁATY – My jak zwykle opłat nie pobieramy. Jedynym kosztem jaki ponosicie to zakup jedzenia we własnym zakresie oraz opłata za pole namiotowe, które zbierane jest jak co roku przez właścicielkę pola. Wiecie jednak, że co roku zaplecze kuchenne, czy dodatkowe atrakcje jakie zapewniamy wiążą się z kosztami dlatego jeśli uznacie, że jest warto nas wesprzeć to wiecie gdzie szukać nr naszego konta.

 

Wszelkie szczegóły wyprawy i jej program otrzymacie przed jej realizacją. 

 


  Szczegóły

  Początek:
  2 września @ 3:00 pm
  Koniec:
  4 września @ 5:00 pm