Wakacje z tatą – Pod Wodą

Wakacje 2022 dobiegają końca a te były jak zwykle bardzo udane w naszym stowarzyszeniu. Na początku tradycyjny, dłuższy wyjazd dla ojców z dziećmi bez ograniczeń ilościowych. Tym razem w wyprawie pod namioty nad jeziorem Niesłysz na terenie HBO Krzeczków zebrało się ponad 180 osób. Taką dużą ekipę musieliśmy podzielić na 4 mniejsze drużyny, które w danym czasie brały udział w innych zajęciach i atrakcjach. To był aktywny i czas wypoczynku i ciekawych szkoleń. 

 W różnych dniach odbywały się:

  • Szkolenie z Pierwszej Pomocy 
  • Szkolenie z Ratownictwa Wodnego
  • Szkolenie z pływania na deskach SUP 
  • Podstawy nurkowania

Nie zabrakło oczywiście wspólnych zabaw, indywidualnych spotkań i czasu ojca dla dziecka i konkursów. Nieodłączną i najważniejszą częścią naszych wypraw jest modlitwa, Eucharystia i konferencje ks. Piotra budujące naszą duchowość i chrześcijańskie relacje rodzinne. Nie możemy zapominać o kuchni, która już kolejny rok łączy, bawi i uczy. Z roku na rok nasza kuchnia polowa jest bogatsza o nowe sprzęty umożliwiające przygotowanie potraw dla tak dużej grupy. Zacznijmy naszą podróż przez fotograficzne wspomnienia właśnie od kuchni.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy Mszą Świętą i krótkimi konferencjami prowadzonymi przez ks. Piotra Wadowski. Tematem głównym była Eucharystia natomiast nie zabrakło jak zwykle wiele tematów związanych z naszym ojcostwem a to temat, którym dzieliliśmy się i dzielimy zawsze z innymi ojcami. Nieodłączną i piękną częścią naszej wspólnej modlitwy jest muzyczny udział ojców i dzieci z zespołu ewangelizacyjnego Żar Miłości. Dziękujemy Wam za obecność i posługę. 

Czas wypraw ojcowskich to także mnóstwo wspaniałych zabaw i wspólnej nauki. Tradycją już podczas naszych wyjazdów stały się systematyczne kursy Pierwszej Pomocy a w tej oczywiście nasz przyjaciel Łukasz Frączkiewicz. Do tego szkolenia zakupiliśmy profesjonalny defibrylator AED i w pełni wyposażoną torbę medyczną. Posłużą one nam podczas innych wydarzeń i oby nigdy nie były potrzebne. 

Ta wyprawa, jak sama nazwa mówi była ściśle związana z wodą, która dostarcza nam zarówno dużo wytchnienia, zabaw i przygód jak i niesie wiele niebezpieczeństw. Dlatego bardzo ważnym szkoleniem było Ratownictwo Wodne, które poprowadził dla nas instruktor i ratownik WOPR – Marek Cieśla. Chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności ale przede wszystkim zagrożenia jakie niosą niewłaściwe sposoby udzielania pomocy tonącemu. 

Zarówno szkolenie Pierwszej Pomocy jak i Ratownictwa Wodnego było dofinansowane przez Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Był czas na wodne zabawy połączone z nauką pływania na deskach SUP. Pływanie na nich jest nie lada wyzwaniem ale po kilku ćwiczeniach i opanowaniu równowagi jest niezapomnianą przygodą. To szkolenie było także dofinansowane przez Prezydenta Miasta Zielona Góra a zakupione na ten cel profesjonalne deski SUP, certyfikowane kamizelki ratunkowe i bojki asekuracyjne posłużą nam przez najbliższe lata wspólnie spędzone nad wodą. 

To nie koniec obcowania z wodą. Przyszedł czas na poznanie jej głębin a w tym pomogli nam wspaniali instruktorzy Zielonogórskiej Szkoły Nurkowej. Wszyscy mieli możliwość poznać profesjonalny sprzęt do nurkowania a nawet zejść z butlą pod wodę. Bardziej odważni mogli z pełnym ekwipunkiem, pod asystą instruktora i ratownika, wypłynąć nieco dalej od brzegu. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe czapeczki szkoły i wspaniałe gadżety i upominki. 

Działo się bardzo dużo. Mimo sporej frekwencji udało nam się przeprowadzić w pełni i profesjonalnie zaplanowane kursy. Nie brakło czasu na wspólne zabawy z dziećmi. Dla wszystkich bardziej zmęczonych zakupiliśmy mnóstwo hamaków dających chwile wytchnienia…niektórym nawet udało się zmrużyć oko 😉 Jak będzie za rok? W jakim się zobaczymy składzie? My byśmy chcieli powtórki!