Praca, plany i zakupy

Rok 2021 jeszcze się nie zakończył ale my już powoli podsumowujemy tegoroczne wydarzenia, osiągnięcia, zrealizowane cele i pracujemy nad wydarzeniami na rok przyszły 2022. 

O nowych panach na przyszły rok poinformujemy was już wkrótce tym czasem podzielimy się krótkim podsumowaniem aktualnego. 

O naszych wyjazdach ojcowskich nie trzeba chyba zbytnio się rozpisywać bo każdy – kto na nich oczywiście był – wie, że są to najlepsze i najbardziej owocne chwile spędzone z dziećmi i gronie przyjaciół jednocześnie. Forma tych wyjazdów pozostaje niezmienna a jedynie wzbogacana o nowe sprzęty i tym samym możliwości. Bo już w tym roku rozbudowaliśmy zaplecze kuchni polowej i zakupiliśmy sprzętu szkoleniowo – demonstracyjnego. 

Kochani te wszystkie zakupy nie byłyby możliwe bez waszego wsparcia. A ogromne wsparcie otrzymaliśmy właśnie od Was, wspaniałych ojców, naszych przyjaciół. Wielkie podziękowania należą się także firmom i instytucjom, wśród których Urząd Miasta Zielona Góra, dzięki któremu udało się zakupić profesjonalny projektor o podwyższonej jasności projekcji z dodatkowymi osprzętami, outdorowy ekran o rozmiarach całkowitych 4×3 m czy kolejny namiot szybkorokładalny. 

A jeszcze dzisiaj zakupiliśmy profesjonalne zestawy mikrofonów bezprzewodowych w odpornej na wodę i wstrząsy walizce oraz wysokiej jakości statyw. 

 

 

 

 

 

To dodatkowy sprzęt, który ułatwi nam prowadzenie szkoleń, prelekcji, wykładów i imprez a dzięki wysokiej wydajności i jakości będziemy mogli swobodnie korzystać z niego także w plenerze. Do zakupu tego sprzętu w znacznej mierze przyczyniło wsparcie finansowe, jakie otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Wymiarki. Dziękujemy.

Gdy jesteśmy przy Lasach Państwowych to wielkie podziękowania kierujemy także do naszych przyjaciół z Nadleśnictwa Bytnica, które już drugi rok wspiera nas merytorycznie, sprzętowo i terenowo podczas naszych wypraw ojcowskich i małżeńskich. 

W tym roku czekają nas jeszcze dwa spotkania z psychologiem podczas kursów „Kierunek Ojcostwo”. Taki i podobne kursy chcemy także kontynuować w przyszłym roku jednak wzbogacone o „mocne, męskie uderzenie” a dokładnie to…niespodzianka 😉 

Jeszcze nasze coroczne wyjazdy rodzinne pt. „Rodzinna Majówka z Jezusem” tych również nie zabraknie ale i tutaj będą zmiany. Zmiany oczywiście korzystne dla was i dla waszych rodzin. 

Wciąż rozwijająca się formacja Mężczyzn Świętego Józefa, która jest mocno związana z naszymi działaniami stowarzyszeniowymi to kolejny element wielu nowych i duchowych szans dla wszystkich mężczyzn i ojców. 

Przygotowujemy dla Was ogromną niespodziankę – wielkie, weekendowe wydarzenie już w czerwcu 2022 r. Możemy tylko zdradzić, że będzie to czas koncertów, zabaw, warsztatów, wypoczynku i nieodłącznej oczywiście modlitwy bo przecież to co się działo, dzieje jest zasługą naszego Taty, naszego Boga. Dlatego wszystkie planowane i przygotowywane działania powierzajmy Jemu, przez wstawiennictwo naszego patrona św. Józefa i Matki Maryi. Wesprzyjcie nas swoją modlitwą kochani. 

Z Panem Bogiem 

Lesław Barczyński