Miłosierdzie Boże w Sztuce

 

Miłosierdzie Boże w Sztuce to tytuł spotkania z muzyką i rzeźbą w uroczystość Miłosierdzia Bożego dnia 11 kwietnia 2021 r w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Jest to jednocześnie uroczystość odpustowa. 

Nasze stowarzyszenie wraz z parafią p.w. Miłosierdzia Bożego organizuje z tej okazji koncert śpiewaczki operowej Moniki Sagan połączony z wystawą rzeźby sakralnej z pracowni jej męża – Darka Sagana. Monika i Darek to piękne, Boże i artystyczne małżeństwo z Głogowa. 


Monika Sagan jest wokalistką dysponującą ciepłym mezzo-sopranem. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Szkole Muzycznej II stopnia w Poznaniu, w klasie śpiewu solowego u pani Z. Głowińskiej. Po dwóch latach nauki w roku 1993 rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej na wydziale wokalno-aktorskim w klasie profesor E. Wdowickiej.

Na polskiej scenie operowej zadebiutowała partią Feneny z opery ‘’Nabucco’’ G. Verdiego w Operze na Zamku w Szczecinie. Poza tym ma za sobą wiele recitali i koncertów filharmonicznych w kraju i za granicą. Śpiewała między innymi w Monachium, Dortmundzie oraz Lille (Francja). Jej ogromną pasją są pieśni gospel, które śpiewała przy akompaniamencie takich znakomitych pianistów jazzowych jak: Piotr Kałużny i Kuba Stankiewicz. Wykonuje zarówno arie operowe, pieśni, utwory musicalowe. Jej ogromną pasją są pieśni gospel, które śpiewała przy akompaniamencie takich znakomitych pianistów jazzowych jak: Piotr Kałużny i Kuba Stankiewicz.

  

Darek Sagan jest artystą rzeźbiarzem, absolwentem ASP w Poznaniu. Mieszkam i pracuję w Głogowie (woj. Dolnośląskie). Głównie zajmuję się rzeźbą: rzeźbą pełną, płaskorzeźbą, rzeźbą pomnikową, przestrzenną, nagrobkową i dekoracyjną. Z zamiłowania i pasji zajmuję się konserwacją i renowacją zabytków (elementów architektonicznych z kamienia, drewna) oraz sztukaterią. Wykonuję prace w różnych materiałach tj. glina, gips, drewno, żywice, brąz, kamień naturalny (piaskowiec, marmur, granit) i inne. Realizowałem także ciekawy projekt tj. wykonanie dekoracji do scenografii operetki „Wesoła Wdówka” M. Lehara w Märbusch (Austria). Zajmuję się również rysunkiem, grafiką i ceramiką, a także malarstwem, w zależności od zapotrzebowania. Wykonuję projekty i realizacje według własnych pomysłów lub według wymagań i wytycznych zamawiających. Naukę rysunku i rzeźby prowadzę od 1999 r. Pracę w PWSZ w Głogowie zacząłem w 2004-2007 r. na stanowisku nauczyciel wykładowca. Prowadziłem pracownie rzeźby i rysunku oraz kształtowanie otoczenia nas studiach dziennych i zaocznych.

.

 

 

 

 

 

 

 

 


Monika podczas koncertu ma wystąpić z akompaniamentem pianisty i kwartetu a do udziału w występie chce zaprosić wszystkich gości. Każdy otrzyma teksty piosenek i może dołączyć do wspólnej modlitwy jaką jest śpiew. 

Koncert odbędzie się w kościele, gdzie także Darek Sagan będzie prezentował kilka wybranych swoich prac. Na zakończenie zaprosimy wszystkich do parafialnej kawiarenki aby móc osobiście porozmawiać z artystami. 

Plan:

  • 15:00 koronka do MB
  • 15:30 przedstawienie Moniki i Darka
  • 16:00 koncert
  • 17:00 prezentacja rzeźb
  • 17:30 drobny poczęstunek w kawiarence parafialnej
  • 18:30 pożegnanie

Zapraszamy serdecznie. 

Organizacja koncertu ma zostać sfinansowana całkowicie z pieniędzy naszego stowarzyszenia dlatego chętnych pragnących nas wesprzeć w tej inicjatywie prosimy o wpłatę swoich darowizn na konto – TUTAJ 

lub poprzez ZRZUTKĘ

UWAGA ! UWAGA !

Jeżeli obostrzenia epidemiczne uniemożliwią organizację koncertu w wyznaczonym terminie, zostanie on przeniesiony na inny możliwy.