MAKSYMILIAN MISJA 47

Nie wiem czy wiesz?

ale w małej wiosce Gębice pod Gubinem był o. Maksymilian Maria Kolbe. Przed wojną były to tereny niemieckie, a nazwa miejscowości brzmiała Amtitz.
Nasz polski męczennik Oświęcimia, zanim trafił do obozu w Auschwitz został aresztowany wraz z braćmi w Niepokalanowie i przewieziony samochodami i pociągiem towarowym do obozu jenieckiego Stalag IIIB Fűrstenberg-filia Amtitz. Tutaj przebywał 24.IX-9.XI.1939 r., a następnie został zwolniony i wrócił po miesięcznym przystanku w Ostrzeszowie do Niepokalanowa.

Chciałbyś poznać to miejsce?

dowiedzieć się co szczególnego wydarzyło się za sprawą o. Maksymiliana?

Zapraszam CIEBIE przyjedź do Gubina w dniach 10-12 czerwca 2022 r. W tym czasie miasto obchodzi swoje urodziny pod nazwą Wiosna nad Nysą, a wpisując się w te wydarzenie organizujemy na gubińskim Stadionie Miejskim MIASTECZKO OJCOWSKIE . Inicjatorem tych wydarzeń jest oczywiście św. Maksymilian M. Kolbe, który tak pokierował naszymi planami, że robimy te przedsięwzięcie akurat w tym miejscu. Wydarzenie to skierowane jest do całych rodzin. Tematem będzie ojcostwo, które będzie się przewijało przez warsztaty, zabawy, występy muzyczne, konkursy, zawody, strefy artystyczne i akcji, nabożeństwa głównie pod wieczór itd.
W naszym Miasteczku będzie również odtworzony fragment namiotu obozowego, w którym mieszkali jeńcy, o. Maksymilian. Będzie On z nami osobiście poprzez relikwie i wizerunek w tym namiocie.
Specjalnie na te wydarzeniem, w sobotę 11 czerwca, przyjedzie zabytkowy pociąg z Wrocławia, który będzie jechał przez Głogów, Nową Sól, Zieloną Górę, Krosno Odrz. Do składu osobowego będzie dołączony wagon towarowy, który będzie informował, że o. Maksymilian jechał pociągiem towarowym do obozu jenieckiego w Amtitz. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi o tym się dowiedziało i przyjechało poznać ten kawałek historii. Po południu w sobotę odbędzie się konferencja o. Mirosława Kopczewskiego, franciszkanina z Niepokalanowa na temat o. Maksymiliana a następnie zostaną podstawione darmowe autokary, które zawiozą chętnych do Gębic, pod pomnik ofiar obozu, gdzie będzie część historyczno-religijna. Wieczorem, po powrocie do centrum wydarzeń – Miasteczka Ojcowskiego – odbędzie się występ rapera, księdza Jakuba Bartczaka z archidiecezji wrocławskiej, który „wyrapuje” nam cenne wartości, m.in, które także głosił o. Maksymilian. Wieczór będzie przepełniony modlitwą różańcową z o. Maksymilianem, a następnie obejrzymy film na temat Jego osoby. W niedzielę czeka nas część warsztatowa poświęcona świętemu zakonnikowi – dzieci będą rzeźbić i malować o. Maksymiliana.

Zapraszam CIEBIE, przyjdź, przyjedź, odwiedź nas i o. Maksymiliana. Na pamiątkę wydarzenia można będzie zakupić sobie koszulkę i przybić pamiątkowy stempel.

Do zobaczenia

ksiądz Piotr