Już wkrótce cykl spotkań warsztatowych pt. Kierunek Ojcostwo

Kierunek – Ojcostwo” to cykl spotkań warsztatowych dla ojców chcących pogłębiać swoją rolę w rodzinie i wychowaniu dziecka. 

Kierunek – Ojcostwo” to konkretne działania w rozwoju siebie i swojego ojcostwa. 

Już od stycznia 2021 r. zapraszamy wszystkich tatów na spotkania, które poprowadzi psycholog rodzinny Katarzyna Piosik – Łobaczewska

 
Jestem psycholożką w trakcie szkolenia do Certyfikatu Psychoterapeuty i Doradcy Systemowego Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Systemowej. Swój rozwój zawodowy koncentruję wokół filozofii Rodzicielstwa Bliskości oraz NVC (Porozumienia bez Przemocy). Korzystam z wiedzy Self-Reg – metody samoregulacji opartej na poszukiwaniu w stresie przyczyn niewłaściwych zachowań dzieci oraz ich problemów w relacjach. Fascynują mnie Mikrokręgi, jako sposób szukania rozwiązań konfliktów między dziećmi, w którym nie ma winnego oraz ofiary. Na co dzień wspieram osoby dorosłe, młodzież i dzieci oraz osoby pracujące z dziećmi w budowaniu relacji opartej na szacunku, uważności i zaufaniu. 

 

 

 


Cykl składa się z czterech spotkań tematycznych odbywających się w ciągu całego 2021 roku:

  • 08.01.2021 – “Zaczynam od siebie – jak radzić sobie ze stresem i przeżywaniem trudnych emocji”?
  • 12.03.2021 – “Moje rodzicielskie cele”
  • 22.10.2021 – „O złości w dorosłości”
  • 12.11.2021 – „Zrozumieć dziecko – o dziecięcych emocjach i potrzebach”

Każdy z tematów rozwija podstawowe zagadnienia ojcostwa. Te warsztaty nie są streszczeniem książek – te warsztaty to wspólne działanie, praca i rozwój. Każde ze spotkań – tematów wzajemnie się uzupełniają i łączą dlatego warto skorzystać z każdego spotkania. 

Celowo rozłożyliśmy je w czasie aby każdy tato mógł sobie wygodnie zaplanować uczestnictwo ale jednocześnie mieć więcej czasu na przepracowanie już zdobytej wiedzy i doświadczenia. 

Chcąc zapewnić wysoką jakość tych warsztatów i możliwość pełnego zaangażowania uczestników ograniczyliśmy ilość miejsc do dwudziestu. Dlatego prosimy każdego chętnego o świadome i odpowiedzialne zgłoszenia tak by nie blokować miejsca innym zainteresowanym.

W związku z planowanym dofinansowaniem, koszt spotkań będzie symboliczny. 

Już wkrótce podamy szczegóły. Więcej informacji i wstępne zapisy stowarzyszenie@ojcostwopowolaniem.pl  tel. 793 379 300 

Zapraszamy!