Ferie ze smartfonem

 

Dzisiaj „praca z monitorem” i internetem staje się obowiązkiem każdego ucznia. Jak wyznaczać granice by dziecko nie zatraciło się w uzależnieniu? Co zrobić by pozostać człowiekiem w „cybernetycznym świecie”? Czy…? Co…? Ile…? Gdzie…? 

Temat uzależnienia dzieci (i nie tylko dzieci) od internetu i urządzeń komputerowych jest dzisiaj niezwykle aktualny. Z jednej strony nie chcemy by nasze pociechy pozostawały w „średniowieczu” z drugiej boimy się o ich przemianę w małe, „ledowe cyborgi.” Nie wiemy na ile czasu przed monitorem możemy sobie pozwolić, na jakie treści pozwolić 8-latkowi a na jakie 14-latkowi. Czasami nie jesteśmy świadomi, że nasze dziecko jest potwornie krzywdzone przez „kogoś” po tamtej stronie kabla… 

Zapraszamy Was na bardzo ważny warsztat dla Was jak i Waszych rodzin. Prawdopodobnie spotkanie te będzie dopiero wprowadzeniem w szereg zagadnień i problemów, które niestety pozostaną z nami już na długo ale MY możemy im zaradzić. MY możemy sobie pomóc. MY możemy im przeciwdziałać w sposób świadomy i zdecydowany. 

 

Zapraszamy Was na warsztat edukacyjno-informacyjny z zakresu zagrożeń wynikających z nadużywania mediów cyfrowych przez dzieci i młodzież. Tematyka warsztatów obejmuje profilaktykę zachowań ryzykownych z zakresu:

 

  • Internetu, ze szczególnym uwzględnieniem portali społecznościowych, hejtu, zagrożenia pornografią i agresywnymi grami komputerowymi oraz psychomanipulacją;
  • Telefonu komórkowego, Internetu w telefonie;
  • Uzależnienia od komputera, Internetu i telefonu komórkowego- działania profilaktyczne i czynniki chroniące;
  • Instruktaż jak bezpiecznie korzystać z mediów cyfrowych.

Warsztat poprowadzi pedagog, doradca rodzinny i psychoterapeuta, pani Agnieszka Domowicz, która od wielu lat zajmuję się między innymi problematyką zagrożeń w świecie mediów cyfrowych. 

 

 
Jestem pedagogiem, doradcą rodzinnym i psychoterapeutą. Prywatnie żoną i mamą 4 dzieci. Od wielu lat prowadzę zajęcia z zakresu rozwoju osobistego oraz warsztaty edukacyjno- psychologiczne dla młodzieży i dorosłych.
Staram się towarzyszyć ludziom, a także parom w ich trudnościach poprzez poradnictwo i psychoterapię integratywną, taką, która ma za zadanie przezwyciężyć problemową sytuację w sposób najlepszy dla danej osoby z poszanowaniem jej wolności i godności. Ważne są dla mnie zasady etyczne i poszanowanie wartości chrześcijańskich.

 

 

 

 

Warsztaty skierowane są zarówno do tatów jak i mam. 

Koszt warsztatu:  30,00 zł/ os. lub 50,00 zł/ małżeństwo

W cenie materiały i barek kawowy. 

W związku z wciąż zmieniającymi się przepisami sanitarnymi istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów w wersji on-line. Nie będzie to miało wpływu na koszt uczestnictwa. 

Proponowany plan warsztatu: 

  • 18:00 rozpoczęcie, przywitanie, modlitwa
  • 18:30 warsztat cz.1
  • 19:30 przerwa kawowa
  • 20:00 warsztat cz. 2
  • 21:00 dyskusje w grupach
  • 22:00 pożegnanie i modlitwa, błogosławieństwo księdza

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA 

Przez wzgląd na warsztatową formę spotkanie przewidziane jest dla max. 30 osób. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Potwierdzeniem zgłoszenia jest oczywiście dokonanie wpłaty na konto stowarzyszenia. Wpłaty będą przyjmowane po nowym roku o czym każdy zarejestrowany uczestnik zostanie poinformowany osobnym e-mailem. 

Zapisz się już dzisiaj – TUTAJ