Bushcraft z Bogiem – Rykowisko 2022 – wspomnienia

Otaczająca nas złota jesień zachęca do długich spacerów i zabaw. Także i my, ojcowie nie próżnujemy w tym czasie. Powitanie jesieni rozpoczęliśmy od corocznej wyprawy na rykowisko czyli podchody jeleni w trakcie ich godów. W tym roku rykowisko odbyło się pod znakiem niedawno rozpoczętego z wielkim powodzeniem i zainteresowaniem cyklu – Bushcraft z Bogiem, którego celem jest także poznanie naszych, polskich lasów, umiejętność bytowania w nich z użyciem podstawowych sprzętów do turystyki ekstremalnej i kempingowej. Połączenie troski o nasze bogactwo naturalne z umiejętnościami survivalowymi przy jednoczesnym budowaniu więzi rodzicielskich i pogłębiania swojej wiary chrześcijańskiej okazuje się niezwykłą alternatywą dla naszych, coraz mniejszych adeptów leśnych eskapad. 

Nocne wyprawy do lasu z latarkami i lornetkami są już większości znane. Podczas tej wyprawy nasz przyjaciel – Łukasz Wojciechowski z Nadleśnictwa Bytnica przygotował „pakiet startowy” wprowadzający nas do bushcraftu. Nasze dzieci, nawet 4-latki, aktywnie uczestniczyły w prezentacji przygotowanej specjalnie dla nich. Nie obyło się jak zwykle bez upominków i nagród 😉 Zobaczcie sami.

Początek września był dla nas łaskawy, rozpieścił nas niesłychanie wakacyjnym słońcem dzięki czemu mogliśmy jeszcze skorzystać z zabaw i kąpieli w kryształowym jeziorze Dziarg

Byliśmy przygotowani na zabawy dla każdego. Były zamki z piasku, nurkowanie, skoki na głęboką wodę z tatą pod rękę, pływanie na SUP-ach, które zakupiliśmy dzięki wsparciu z Miasta Zielona Góra. Super niespodziankę przygotował dla nas mieszkaniec Kosobudza – pan Dariusz Pawlak, który przygotował dla nas niezapomniany rejs ogromną tratwą po przepięknym jeziorze. Będziemy mieli co wspominać. 

To był wspaniały weekend – czas zarówno wypoczynku i relaksu jak i aktywności i nauki. Ojcowie mieli też czas na wymianę poglądów, dyskusje czy chociażby wesołe „plotki”.

Kiedy kolejna wyprawa? na to pytanie możemy odpowiedzieć – WKRÓTCE ! 

Nie zapominamy o Bogu, dzięki któremu jesteśmy ojcami, dzięki któremu możemy się spotykać w tak pięknych miejscach, w tak dobrym towarzystwie. Dla tego podczas tej wyprawy jak i wszystkich pozostałych każdy dzień rozpoczynaliśmy od dziękczynienia i zaproszenia Jego do naszych serc i działań. Wspólna posługa dzieci i ojców podczas polowej Mszy świętej doskonale podkreśla znaczenie naszej wiary i relacji z Jezusem

Bardzo dziękujemy 

Nadleśnictwu Bytnica za już stałą z nami współpracę, udostępnianie miejsc obserwacyjnych, profesjonalnych lornetek i szkolenia. 

Fundacji Polskiej Grupy Energetycznej za wsparcie finansowe na zakup sprzętów niezbędnych do bushcraftu dla dzieci i dorosłych.