Boże Narodzenie AD 2023

Drodzy Przyjaciele, Sympatycy i Darczyńcy Stowarzyszenia „Ojcostwo Powołaniem”,

Święta tuż za progiem… Emmanuel przychodzi na świat. Piękna historia o narodzinach dziecka, o jego Matce… ale czy spojrzeliście kiedyś na tę historię z innej perspektywy?

Ponad dwa tysiące lat temu, w małym miasteczku Betlejem, rozegrała się opowieść, która na zawsze zmieniła świat. Józef – skromny cieśla. Powołany do wyjątkowej roli – ziemskiego ojca Mesjasza. Mimo wątpliwości i trudności, przyjął na siebie obowiązek opieki nad Maryją i jej nienarodzonym dzieckiem, Jezusem.

Gdy nadszedł czas narodzin Jezusa, Józef, mimo własnych obaw i niepewności, okazał niezłomną odwagę i miłość. Znalazł schronienie w skromnej stajence, gdzie Jezus przyszedł na świat. Tam, w tej najprostszej scenerii, Józef stał się opiekunem Króla Królów, ucząc nas przez to, że prawdziwa wielkość ojcostwa nie leży w bogactwie czy statusie, ale w miłości, ochronie i poświęceniu.

Historia Józefa i Jezusa przypomina nam, że każdy ojciec, niezależnie od okoliczności, jest powołany do bycia opiekunem, przewodnikiem i strażnikiem przyszłości swoich dzieci. To przesłanie jest dzisiaj równie aktualne.

W tym świątecznym czasie, kiedy świętujemy narodzenie Jezusa, pragniemy podziękować Wam za Wasze wsparcie, miłość i zaangażowanie w naszą misję. Niech opowieść o Józefie będzie dla Was inspiracją i przypomnieniem o niezwykłej roli, jaką każdy ojciec odgrywa w życiu swoich dzieci.

Życzymy Wam błogosławionych, pełnych miłości i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiego dobra w nadchodzącym Nowym Roku.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Stowarzyszenie „Ojcostwo Powołaniem”