Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Miłosierdzie Boże w Sztuce – koncert

24 kwietnia 3:00 pm 6:30 pm

 

 

UWAGA!

Miłosierdzie Boże w Sztuce to tytuł spotkania z muzyką i rzeźbą w uroczystość Miłosierdzia Bożego dnia 24 kwietnia 2021 r w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Jest to jednocześnie uroczystość odpustowa.  Nasze stowarzyszenie wraz z parafią p.w. Miłosierdzia Bożego organizuje z tej okazji koncert śpiewaczki operowej Moniki Sagan połączony z wystawą rzeźby sakralnej z pracowni jej męża – Darka Sagana. Monika i Darek to piękne, Boże i artystyczne małżeństwo z Głogowa. 


Monika Sagan jest wokalistką dysponującą ciepłym mezzo-sopranem. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Szkole Muzycznej II stopnia w Poznaniu, w klasie śpiewu solowego u pani Z. Głowińskiej. Po dwóch latach nauki w roku 1993 rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej na wydziale wokalno-aktorskim w klasie profesor E. Wdowickiej. Na polskiej scenie operowej zadebiutowała partią Feneny z opery ‘’Nabucco’’ G. Verdiego w Operze na Zamku w Szczecinie. Poza tym ma za sobą wiele recitali i koncertów filharmonicznych w kraju i za granicą. Śpiewała między innymi w Monachium, Dortmundzie oraz Lille (Francja). Jej ogromną pasją są pieśni gospel, które śpiewała przy akompaniamencie takich znakomitych pianistów jazzowych jak: Piotr Kałużny i Kuba Stankiewicz. Wykonuje zarówno arie operowe, pieśni, utwory musicalowe. Jej ogromną pasją są pieśni gospel, które śpiewała przy akompaniamencie takich znakomitych pianistów jazzowych jak: Piotr Kałużny i Kuba Stankiewicz.          


 

 


Darek Sagan jest artystą rzeźbiarzem, absolwentem ASP w Poznaniu. Mieszkam i pracuję w Głogowie (woj. Dolnośląskie). Głównie zajmuję się rzeźbą: rzeźbą pełną, płaskorzeźbą, rzeźbą pomnikową, przestrzenną, nagrobkową i dekoracyjną. Z zamiłowania i pasji zajmuję się konserwacją i renowacją zabytków (elementów architektonicznych z kamienia, drewna) oraz sztukaterią. Wykonuję prace w różnych materiałach tj. glina, gips, drewno, żywice, brąz, kamień naturalny (piaskowiec, marmur, granit) i inne. Realizowałem także ciekawy projekt tj. wykonanie dekoracji do scenografii operetki „Wesoła Wdówka” M. Lehara w Märbusch (Austria). Zajmuję się również rysunkiem, grafiką i ceramiką, a także malarstwem, w zależności od zapotrzebowania. Wykonuję projekty i realizacje według własnych pomysłów lub według wymagań i wytycznych zamawiających. Naukę rysunku i rzeźby prowadzę od 1999 r. Pracę w PWSZ w Głogowie zacząłem w 2004-2007 r. na stanowisku nauczyciel wykładowca. Prowadziłem pracownie rzeźby i rysunku oraz kształtowanie otoczenia nas studiach dziennych i zaocznych.       .  


  Monika podczas koncertu ma wystąpić z akompaniamentem kwartetu a do udziału w występie chce zaprosić wszystkich gości. Każdy otrzyma teksty piosenek i może dołączyć do wspólnej modlitwy jaką jest śpiew.  Koncert odbędzie się w kościele, gdzie także Darek Sagan będzie prezentował kilka wybranych swoich prac.

Koncert Moniki zostanie poprzedzony koncertem wspaniałego duetu – „Fagotu i Harfy”, któremu przewodził będzie Adam Męczywór – artysta z zielonogórskiej Filharmonii.

Natomiast dzieci i młodzież zostaną zaproszone do ogromnego namiotu przed kościołem gdzie odbędzie się mini konkurs malarski z użyciem profesjonalnych farb, pędzli i płócien.

Na zakończenie zaprosimy wszystkich do parafialnej kawiarenki na „wieczorek dyskusyjny” z małym poczęstunkiem aby móc osobiście porozmawiać z artystami. 

Plan:

  • 15:00 koronka do MB
  • 15:25 przywitanie gości i przedstawienie artystów
  • 15:45 koncert
  • 17:30 „wieczorek dyskusyjny” w parafialnej kawiarence 
  • 18:30 pożegnanie

W trakcie trwania koncertu:

  • prezentacja rzeźby 
  • konkurs malarski dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy serdecznie.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkich chętnych chcących wesprzeć tą inicjatywę zapraszamy do wpłat na nasze konto pt. „Darowizna na cele statutowe – działalność na rzecz kultury” lub za pośrednictwem zrzutka.pl 

 

 

Szczegóły

Data:
24 kwietnia
Godzina:
3:00 pm – 6:30 pm

Organizatorzy

Parafia Miłosierdzia Bożego
Ojcostwo Powołaniem

Parafia Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze

Osiedle Kaszubskie 7
Zielona Góra, 65-548 Poland
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia